Pytania i odpowiedzi

Na tej stronie zebrano najczęściej pojawiające się pytania oraz odpowiedzi z którymi warto zapoznać się w przypadku rozmaitych niejasności.

Ogólne

Dlaczego nie ma mnie na żadnym ze zdjęć?

Mimo dołożenia wszelkich starań niektóre fotografie, z rozmaitych względów, nie nadają się do publikacji. Najczęściej jest to spowodowane biegnięciem bezpośrednio za kimś innym, przez co nie ma fizycznej możliwości zrobienia zdjęcia.

Jak znaleźć siebie przy takiej ilości fotografii?

W tej chwili możliwe jest filtrowanie dostępnych fotografii w zależności od godziny ich wykonania oraz wyszukiwania znajdujących się na niej fraz i tekstów takich jak numery startowe, czy napisy na odzieży wliczając w to nazwy marek.

Wykorzystanie zamieszczonych fotografii

Jak mogę wykorzystać zamieszczone fotografie?

Osoby uwiecznione na fotografiach mogą wykorzystywać je do celów niekomercyjnych pod warunkiem, że nie usuną znaku wodnego lub podadzą informację kto jest autorem zdjęcia.

Jak zamieścić informacje o autorze?

Nie jest to konieczne o ile znak wodny nie został usunięty lub zamazany. W przeciwnym wypadku wystarczy krótka notka, na przykład "Foto Radek - frf56.pl".

Filtrowanie fotografii

Jak działa filtr godziny wykonania fotografii

Za pomocą uchwytów suwaka wystarczy określić godzinowy zakres z jakiego mają być wybrane fotografie.

Kiedy użyć filtru godziny zrobienia zdjęcia

Filtr ten jest przydatny gdy mniej więcej znana jest godzina wykonania zdjęcia. Ponadto w zależności od kondycji można wybrać fotografie wykonane na początku, w środku lub na końcu stawki.

Jak działa wyszukiwarka numerów i napisów

Wystarczy jedynie wpisać numer lub numery startowe i potwierdzić je za pomocą przycisku dodaj lub klawisza enter na klawiaturze.

Po wpisaniu numeru nie ma żadnych zdjęć

Najczęściej jest to spowodowane gdy numeru nie udało się jednoznacznie określić lub gdy był niewidoczny. Wtedy warto wpisywać napisy na ubraniach takie jak slogan, nazwa klubu czy markę odzieży.